top of page
SM_logo-barevne-svetle-pozadi_1.png

OKOLÍ

Hradiště Dřevíč

Krátký rodinný výlet na Dřevíč - vrch, který vidíte přímo z oken Smilovického mlýna a o kterém již Kosmas psal jako o přepevném hradišti.

imager.jpg
11.jpg

Hrad Pravda

Krásný celodenni pěší, nebo cyklistický výlet kolem Ročovského kláštera a dále po hraně náhorní planiny s dalekými výhledy až

k malebné zřícenině středověkého hradu Pravda. Výlet lze zkrátit autem na cca 6km.

Křivoklát.jpg

Hrad Křivoklát

Hrad byl založen nejspíše okolo roku 1230 a v první polovině 13. století se stal jedním ze sídelních hradů českých králů. Často zde pobýval Václav I. a Přemysl Otakar II. Dětství zde prožil  Karel IV. (1316–1378), tehdy ještě jako Václav.

 

 Prohlídku hradu můžete spojit s vycházkou po čtyřech značených vycházkových okruzích k nejkrásnějším vyhlídkám na hrad Křivoklát a nejzajímavějších míst v jeho okolí.

Klášter Nanebevzetí Panny Marie v Dolním Ročově

 

Kratší výlet okolo sochy sv.Margity na vrcholu Zvozidel a poté do Ročovského údolí a zase zpět.

 

Klášter z roku 1373 založil Albrecht z Kolovrat. Od počátku fungování konventu je doloženo vaření piva přímo v klášteře. Na hlavním oltáři naleznete jeho nejznámější symbol, gotickou sochu Panny Marie z dob založení kláštera. Další cenností kláštera je zvon ze 16. století, barokní nábytek a původní liturgické předměty.

Rocov2_edited.jpg

Zámek Peruc

Překrásný rokokový zámek otevřený po kompletní rekonstrukci v r.2020. Sochařská výzdoba zámku pochází z doby kolem roku 1770.
Pamětní síň Emila Filly, která se nachází v jižním křídle zámku, je připomínkou jeho zdejšího pobytu. Peruc je také spojována se známou pověstí o Oldřichovi a Boženě.

K zámku přiléhá nádherný anglický park.

golf-bitozeves-13-1-640x480.jpg
Zamek Peruc.jpg

Golf Bítozeves

Pro milovníky golfu je v dojezdové vzdálenocti cca 20 min krásné, pěkně udržované devítijamkové hřiště, které je citlivě zasazené do udolí potoka Chomutovka.

Vernerův mlýn v Brlohu u Loun je historickým mlýnem o dvou složeních na vrchní vodu. (postaven zřejmě kolem r.1630)

 Zařízení historického mlýna je provedeno ve dřevě, s dokonalým funkčním detailem,  zpracováním povrchů a řezbou. V prostorách mlýnic jsou doloženy i další dobové pomůcky mlynářského řemesla.

pivovar zichovar.jpg
Verneruv mlyn.jpg

V roce 2012 vznikl Rodinný pivovar Zichovec se sídlem ve stejnojmenné vesnici. Projekt však nezahrnoval jen stavbu pivovaru. Cílem bylo zvelebit celou obec, a proto byl v podstatě na zelené louce vybudován i nový obecní úřad, penzion, koloniál, restaurace, společenský sál, a kromě toho i kaplička. 

Zajeďte ochutnat místní skvělá piva !

Ze Smilovického Mlýna je to na kole hodinka, pěšky tam a zpět krásný celodenní výlet.

bottom of page